Prijavi se | Registruj se | Marketing | Kontakt |
Header

Rezerva goriva u autu: koliko još kilometara možete da pređete?

Datum: 21.01.2017 • Pošalji komentar • Pogledano: 319

Ocenite članak

 

Svi smo već bili u ovakvoj situaciji - gorivo u rezervoaru je na rezervi, kiša lije, na telefonu se ispraznila baterija, auto se kotrlja na leru, a vi grozničavo iščekujete putokaz ka sledećoj benzinskoj pumpi. Na sreću, proizvođač vašeg automobila je oznaku, lampicu ili alarm da je rezervoar prazan postavio tako da je u vozilu ipak ostalo još nekoliko litara goriva, što je više nego dovoljno da bezbedno dođete do pumpe.

prazan rezervoar


Razdaljina koju možete preći na rezervi goriva je različita za svaku marku i model automobila, i naravno, ponajviše zavisi od vašeg stila vožnje. Ljudi iz američke kompanije "Your Mechanic" su malo istraživali na ovu temu i sastavili zanimljivu tabelu. Izdvojili smo podatke za vozila koja su interesantna na našem tržištu, i rezultate možete da pogledate u nastavku teksta.




Marka i modelRezerva goriva [l]Koliko još možete da pređete [km]
Ford Fusion1/16 deo rezervoara56-128
Ford Explorer1/16 deo rezervoara56-128
Ford Focus1/16 deo rezervoara56-128
Ford Mustang1/16 deo rezervoara56-128
Ford Edge1/16 deo rezervoara56-128
Ford Transit1/16 deo rezervoara56-128
Honda Accord9.8112-149
Honda CR-V8.799-125
Honda Civic7.294-128
Honda Odyssey11.491-134
Honda Pilot9.572-99
Hyundai Elantra48
Hyundai Sonata64
Hyundai Santa Fe64
Jeep Cherokee11.4106-149
Jeep Wrangler10.675-93
Jeep Grand Cherokee11.4106-144
Jeep Patriot7.674-96
Kia Optima48
Kia Soul48
Kia Sorento64
Mazda 38.7110-150
Mazda CX-59.8107-146
Nissan Altima11.4130-182
Nissan Rogue11.4125-158
Nissan Sentra7.696-128
Nissan Versa9.8104-136
Subaru Forester9.899-133
Subaru Outback9.8104-136
Toyota Corolla7.696-134
Toyota RAV49.191-118
Toyota Highlander11.093-115
Toyota Prius6.1122-130
Volkswagen Jetta7.091-136
Tagovi

potrošnja goriva, prazan rezervoar